Căutare
Interval de prețuri
Ap Premium cu 3 Camere | 70 mp | 2 Băi | Renovat Integral | Complex
  • 139.900€

Prezentare generală

  • Apartamente
    Tip proprietate
  • 3
    Camere
  • 2
    Băi
  • 1980
    Anul construcției

Descriere

Echipa Grand Mobilis Imobiliare vă propune spre vânzare un apartament deosebit, situat chiar în inima Complexului Studențesc, într-o zonă extrem de apreciată atât pentru locuire, cât și pentru investiție.

Apartamentul este amplasat la parterul înalt al unui bloc construit în anul 1980 și dispune de o suprafață generoasă de 70 mp utili, fiind complet decomandat, cu 3 camere și 2 băi. Compartimentarea practică, spațiile generoase și poziționarea excelentă îl fac potrivit atât pentru o familie, cât și pentru un cuplu de studenți sau pentru cei care caută o investiție cu potențial foarte bun de închiriere.

Unul dintre marile avantaje ale proprietății este faptul că a fost renovată integral în acest an, fiind amenajată cu finisaje moderne și materiale atent alese. Apartamentul beneficiază de centrală proprie, încălzire în pardoseală, un avantaj rar întâlnit la apartamentele din blocurile vechi, precum și de instalație electrică și sanitară complet schimbată. Izolația interioară contribuie suplimentar la confortul termic, atât în sezonul rece, cât și în perioada verii.

Locuința are vedere pe două părți, iar ferestrele generoase cu tâmplărie PVC și geam tripan permit pătrunderea unei cantități impresionante de lumină naturală. Un avantaj aparte îl reprezintă faptul că pe ambele laturi ale apartamentului se află spații verzi ale imobilului, oferind o atmosferă plăcută, mai multă intimitate și un confort termic superior în sezonul cald, datorită vegetației care protejează apartamentul de acumularea căldurii.

Imobilul este bine întreținut, casa scării este îngrijită, iar atmosfera este una liniștită și plăcută.

Poziția este, fără îndoială, unul dintre cele mai importante atuuri ale proprietății. În aproximativ un minut de mers pe jos ajungeți pe Aleea Studenților, unde regăsim restaurante, cafenele, magazine, sala de sport și numeroase alte facilități. În imediata apropiere se află stații ale mijloacelor de transport în comun, școli, grădinițe și principalele centre universitare din Complexul Studențesc – FEAA, UVT, Politehnica și alte facultăți.

Datorită poziției premium, suprafeței generoase, celor 3 camere și 2 băi, renovării complete și dotărilor moderne, apartamentul reprezintă o oportunitate rară pe piață, fiind ideal atât pentru locuire, cât și pentru investiție, într-o zonă în care cererea pentru închiriere este constant ridicată.

Pentru mai multe informații și programarea unei vizionări, vă invităm să contactați echipa Grand Mobilis Imobiliare!

Detalii

Adăugat în august 10, 2026 la 4:59 pm
  • ID BDC-3307521
  • Preț 139.900€
  • Suprafață proprietate 70
  • Camere 3
  • Băi 2
  • Anul construcției 1980
  • Tip proprietate Apartamente
  • Tip tranzacție De vânzare

Adresa

  • Oraş: Timișoara
  • Județ: Timiș
  • Ţară: România

Calculator ipotecar

Scor Pietonal

Programați o vizionare

Tip vizionare

Informații de contact

Vizualizați anunțurile
Luca Maciovan

Întreabă despre această proprietate

0 Recenzii

Filtrează :
Lasă o recenzie

    Lasă o recenzie

    Notă informativă: Informațiile prezentate în acest anunț sunt furnizate de către proprietar sau reprezentantul legal al acestuia. BazarulDeCase.ro depune eforturi constante pentru a menține acuratețea datelor, însă nu își asumă responsabilitatea pentru eventuale omisiuni sau erori. Vă recomandăm să verificați personal documentele și starea tehnică a proprietății înainte de finalizarea oricărei tranzacții.

    Comparați anunțurile

    Comparaţie